
Kamery sportowe GoPro zna chyba każdy. Nawet jeżeli nigdy nie używaliśmy produktów tej firmy, z pewnością o nich słyszeliśmy. Tytułowa kamera sportowa jest jedną z najchętniej wybieranych przez YouTuberów. Jeżeli korzystamy regularnie z tego serwisu, to bardziej niż pewne, że obejrzeliśmy przynajmniej jeden film nagrany tym właśnie sprzętem. Wielu zdecydowało się sięgnąć po swój własny egzemplarz, będąc zachęconym świetną jakością obrazu, jakością wykonania czy też mnogością dostępnych akcesoriów. Dzięki nim GoPro można umieścić niemal na każdej powierzchni i w każdej orientacji. Możliwe jest również używanie jej pod wodą czy w innych ekstremalnych warunkach, np. podczas wspinaczki czy uprawiania kolarstwa zjazdowego. Jeśli zdecydowaliśmy się wydać pieniądze na zakup tytułowej kamery sportowej, zapewne nie chcemy by uległa ona uszkodzeniu podczas użytkowania, o co wcale nietrudno w czasie ekstremalnych zabaw. Na szczęście ochrona kamery GoPro jest bardzo łatwa, dzięki dostępności akcesoriów chroniących przed deszczem, wodą czy upadkami.
Obudowa GoPro Protective Housing
Kamery sportowe najczęściej wykorzystywane są podczas aktywności takich jak pływanie. Pod wodą można zarejestrować zapierające dech w piersi ujęcia, które z pewnością urzekną wszystkich oglądających. Jednak sprzęt elektroniczny i woda niekoniecznie są najlepszym połączeniem. Jeżeli zamierzamy nagrywać nasze podwodne wyprawy, warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria ochronne GoPro. Jest to przede wszystkim obudowa Protective Housing, która zapewnia wodoszczelność do głębokości aż 60 metrów. Można więc bez żadnego ryzyka schodzić na głębokie wody, nie ryzykując uszkodzenia kamery i utraty nagranego materiału. Obudowa posiada standardowe mocowanie, dzięki któremu może być używana z innymi akcesoriami, takimi jak np. uchwyt wypornościowy czy Selfie Stick. Obudowa jest całkowicie przezroczysta, co umożliwia obserwowanie pracy urządzenia oraz ustawianie odpowiedniego kadru z wykorzystaniem wbudowanego wyświetlacza. Wyposażona jest również w przycisk, który pozwala na rozpoczynanie i kończenie nagrywania. Wykorzystując Protective Housing można też bezpiecznie użytkować GoPro w deszczu/śniegu/wodzie, co będzie przydatne np. podczas jazdy na nartach albo na kempingu w zimowej scenerii.
Zabezpieczenie przed upadkami
Kamery GoPro nie zawsze używamy tylko podczas pływania czy w warunkach intensywnego deszczu bądź śniegu. Niejednokrotnie zabieramy ją ze sobą na wycieczki rowerowe bądź w czasie chodzenia po górach czy wspinaczki. Pełna obudowa ochronna nie jest wymagana w takich sytuacjach, jednak warto wiedzieć, jak zabezpieczyć GoPro przed upadkami czy zarysowaniami. Niedrogim i bardzo skutecznym sposobem jest użycie specjalnej folii ochronnej, za pomocą której możliwe jest zabezpieczenie ekranu oraz szkła obiektywu. Można używać także szkła hartowanego, analogicznego do tego, jakie naklejamy na ekrany smartfonów czy tabletów. Nie tylko chroni ono przed powstaniem rys, ale również rozbiciem podczas upadku na twardą powierzchnię, albo z dużej wysokości. Można wyposażyć się także w silikonowe etui, które dodatkowo ochroni plastikowe fragmenty obudowy przed uszkodzeniami.
Ochrona w transporcie
Zdarzają się sytuacje, gdy GoPro ulega uszkodzeniom nie w trakcie ekstremalnych aktywności w terenie, ale podczas przenoszenia z miejsca na miejsce. Wystarczy wrzucić kamerę np. do przegrody plecaka, w którym znajdować się będą ostro zakończone przedmioty. Po wyjęciu możemy z przerażeniem zauważyć, że cały ekran, obiektyw oraz obudowa są głęboko porysowane. Planując używać GoPro na wakacjach/w górach warto zawczasu zakupić etui ochronne lub futerał. Są one bardzo lekkie, a więc z pewnością nie będą nam ciążyć w plecaku bądź walizce, a oprócz samej kamery pozwolą również zabrać najbardziej potrzebne akcesoria. Można zdecydować się również na pełnowymiarowe plecaki, torby czy walizki. Te dedykowane są najbardziej wymagającym użytkownikom, którzy chcą zawsze mieć przy sobie pełen komplet akcesoriów do swojego GoPro.